Jak změřit rozteč kliky

Jak správně a přesně změřit rozteč u štítové kliky a vchodové nebo bezpečnostní kliky je většinou kámen úrazu pro většinu zákazníků :) Jak už to u Nás bývá zvykem, tak jsme pro Vás připravili jednoduchý a podrobný návod včetně ilustrace. 

CO JE TO ROZTEČ KLIKY?

Rozteč KLIKY je vzdálenost od osy kliky po osu otvoru pro cylindrickou vložku. Jde o jednu ze základních, ale i důležitých specifik se kterými se setkáte při výběru správné bezpečnostní kliky, interiérové kliky nebo kliky na vchodové, vstupní nebo palubkové dveře.

CO JE OSA (střed) KLIKY a OTVOR PRO CYLINDRICKOU VLOŽKU?

Roteč_osa_kliky_osa_vložky

JAKÉ ROZTEČE ROZLIŠUJEME U ŠTÍTOVÉ KLIKY?

V české republice se setkáte se 3 základními roztečemi = 72 mm, 90 mm a 92 mm.

Rozteč_72_90_92mm

JAK ZMĚŘIT ROZTEČ KLIKY I JINÝM ZPŮSOBEM?

Rozteč měříme pouze proto, že ve dveřích je zabudovaný tzv. zadlabací (vnitřní) zámek, který má danou rozteč a nám jde pouze o to, abychom tuto rozteč kopírovali a aby nám nové bezpečnostní nebo interiérové kování sedělo do již zmíněného zadlabacího zámku. Rozteč kliky tedy můžeme změřit i tak, že vyndáme stávající zadlabací zámek ze dveří, položíme na rovnou desku a změříme rozteč buď metrem nebo šuplérou - toto měření je mnohem přesnější než u výše uvedené možnosti.

Rozteč_podle_zámku

Pokud by nebylo cokoli jasné, tak Nás neváhejte kontaktovat - kontakt

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení